Články


Zjišťování hmotnosti koní a měření její změny je základem pro sestavení a úpravu krmné dávky. Ačkoliv je možné dohledat několik návodů na měření váhy koně pomocí metru nebo provázku, stále častěji si všímám, že každá technika radí měřit koně někde jinde. Pokud měříte pouze obvod hrudníku a porovnáváte na něm, zda kůň přibírá nebo hubne, není to v...

Nový článek o tucích, jejich základních vlastnostech a parametrech, o omega mastných kyselinách a o tom, který olej je pro koně nejvhodnější jsem psala pro partnerský obchod s jezdeckými a stájovými potřebami HeapCo. Přečíst si ho můžete na jejich stránkách zde:

Nový článek o podzimních a zimních vylepšeních pro krmnou dávku Vašeho koně a taky o kvalitě sena a jak jí poznat jsem psala pro partnerský obchod s jezdeckými a stájovými potřebami HeapCo. Přečíst si ho můžete na jejich stránkách zde:

Proč je složité doporučit komerční krmivo jen tak od boku? Dotazy a rady z diskuzí na internetu.

Výživa zvířat je komplexní obor, který spojuje mnoho vědních oborů dohromady. I u tak jednoduchých otázek, jako je "Proč musí být v krmné dávce zařazeno objemné krmivo?" se nutně dotkneme několika různých témat jakými jsou anatomie, fyziologie, biochemie, evoluce a dalších. Abychom se v tom dobře vyznali, možná začneme u úplně jiného druhu zvířat -...

Jako každá věda o živé přírodě i výživa zvířat je obor, který se neustále mění. Každý den přibývají nové a nové vědecké články a studie, a i když se některá témata považují za dostatečně prozkoumaná, jiná čekají na své ověření.