Webinář: Praktická výživa koní - informace o záznamu

25.02.2022

Záznam proběhlého webináře:

¨V současné době není možné záznam webináře zakoupit, protože seminář je aktuálně v úpravě. O jeho dostupnosti Vás budu informovat. Děkuji za pochopení.


Základní informace:

 • Kurz proběhne online přes rozhraní Google Meets
 • Délka kurzu je 2,5 hodiny (+ 30 minut pauza) - po kurzu je možné ještě otevřeně diskutovat o tématech, která vás zajímají
 • Kapacita jednoho termínu je 5 - 20 osob dle zájmu
 • Cena 290kč za osobu

Termíny kurzu:

 1. Pátek 11.3. od 17:00
 2. Sobota 19.3. od 17:00
 3. Středa 9.4. od 17:00
 4. Sobota 29.4. od 17:00

Obsah webináře:

Po prvních termínech částečně upravuji obsah, chci doplnit zejména nějaké tipy a triky, které můžete využít při posuzování komerčních krmiv - čtení obalů, hledání surovin či živinového složení a co které hodnoty znamenají.

Co můžete od webináře čekat:

 • Začneme anatomií trávicího traktu a praktickým využitím její znalosti při každodenním krmení. Povíme si něco o problémech se zuby, obstrukcích jícnu, žaludečních vředech i průjmech nebo kolikách a jak jim úspěšně  předcházet.
 • Dozvíte se základní informace o jednotlivých krmivech, proč se u koní používají, na co jsou dobrá. Zhodnotíme si vzorové komerční krmivo a řekneme si, na co si při výběru krmení dávat pozor a co hledat na obalech výrobků.
 • Podíváme se na to, jak se sestavuje krmná dávka. Popíšeme si hodnocení výživné kondice koně, správné měření, jednoduché výpočty požadavků na energii. V rámci webináře si můžete během pauzy zkusit vypočítat vlastní krmnou dávku.
 • Ukážeme si navíc dostupné programy nebo aplikace na výpočet krmných dávek u koní.
 • V závěru si shrneme vše, co jsme se dozvěděli. Bude prostor pro Vaše dotazy, osobní zkušenosti nebo hodnocení vlastních krmných dávek (prosím počítejte s maximálním časem diskuze v délce 30, nanejvýš 60 minut).

Co od webináře nečekejte:

 • Jediný stoprocentně správný způsob skládání krmné dávky pro všechny koně - v praxi u každého koně řeším krmné dávky individuálně a není možné vše obsáhnout ve tříhodinovém kurzu.
 • Hodnocení konkrétních značek krmiv či doplňků, jejich nabídku nebo doporučování. Výjimku můžeme udělat v následující diskuzi při hodnocení vašich krmných dávek či při konkrétních dotazech.
 • Přehled parametrů krmiv či krmných surovin. Doporučím vám ale webové stránky, na kterých tyto informace můžete najít. O krmivech navíc v dubnu připravuji samostatný seminář, kde se můžeme podrobněji pobavit o jejich složení, živinách a použití, stejně jako o využívání bylin či minerálních a vitaminových doplňků.

Jak se přihlásit?

Přihlášky budou spuštěny v pondělí 28.2. v 16:00 - k vyplnění bude k dispozici krátký formulář, kde vyberete požadované datum kurzu :)

Po registraci Vám napíšu potvrzovací email s dalšími informacemi o platbě. Pozvánku (odkaz pro připojení na webinář) získáte po zaplacení požadované částky. Částku prosím uhraďte nejpozději týden před proběhnutím kurzu. V případě neuhrazení mohu Vaše místo nabídnout případnému náhradníkovi. Pozvánku s odkazem na připojení zasílám hromadně v den události. Z webináře bude vytvořen záznam, který budete moci shlédnout.

 


Závěrem:

Vyhrazuji si právo na zrušení termínu webináře v případě, kdy nebude naplněna minimální kapacita 5 osob. Účastníkům, kteří zde budou již přihlášeni, nabídnu náhradní termín nebo vrátím zaplacenou částku.