Reference od klientů

Sestavování krmných dávek na míru jsem se věnovala od roku 2021. Aktuálně se zabývám tvořením receptur pro krmiva a vitamino-minerální doplňky. Stále se chci věnovat vzdělávání chovatelů ve výživě koní a částečně dát nahlédnout pod pokličku tvorby produktů pro koně. 

V současné době nenabízím sestavování krmných dávek.

Wild Heart 

Fotografie se zimní srstí jsou z února 2021, porovnávací fotografie byly foceny v červenci 2021. Poslední fotografie zatím ze začátku září.

Walda je 12 letý valach A1/1. Nová majitelka se mnou řešila chronický průjem a celkovou skleslost svého koně. Walda u původního majitele dostával vysoké dávky ovsa, přesto byl podvyživený a bez energie. Vysoký obsah škrobu očividně nesvědčil ani jeho zažívání. Škroby jsme vyřadili úplně, Walda dostal sestavenou kompletní krmnou dávku postavenou na kvalitních surovinách a přídavku oleje. Průjem odezněl a Walda má konečně chuť a energii pracovat pod sedlem a nabírat svaly :) 


Limba

U Limby jsme upravily krmnou dávku tak, aby byla vyváženější a obsahovala dostatek bílkovin pro nasvalení. Energii jsme doplnily olejem, abychom zlepšily výživnou kondici. Letní fotografie jsou ze srpna 2021, fotografie se zimní srstí pak z prosince stejného roku. Majitelka také řešila velmi pomalý růst žíní na ocasu, který u Limby trvá již od doby koupě. Přes všechna veterinární vyšetření se nezjistila příčina vzhledu ocásku. Po zařazení kombinace minerálních a vitaminových krmiv se zdá, že žíně na ocase začínají pomalu dorůstat. Máme před sebou ještě druhou konzultaci, kdy budeme krmnou dávku upravovat vzhledem k budoucí zvýšené zátěži a budeme v ní samozřejmě počítat i s pastevní sezónou :)


Wingy

U Wingy jsme s majitelkou nastavily krmnou dávku bohatou na oleje a bílkoviny pro zlepšení kondice a nasvalení, zařadili jsme také individuální dávkování krmných doplňků pro zrychlení růstu a zlepšení kvality kopytní rohoviny. Fotky s letní srstí jsou ze srpna 2021, porovnávající fotografie pak z prosince stejného roku. Krmnou dávku budeme dále upravovat v souvislosti s nadcházející zvýšenou sportovní zátěží.


Gastador Salvatella

Majitelka pořídila Gase spolu s mnoha zdravotními problémy, které musela postupně řešit. Krmná dávka se upravila vzhledem k veškerým Gasovým potřebam - dodaly jsme dostatek energie ve formě tuků, snížily množství sacharidů a vzhledem k proběhlé operaci jsme nakombinovaly krmení tak, aby podporovalo obranyschopnost organismu, nervovou a svalovou činnost. Na Gasovi byla změna patrná už po několika týdnech (první dvě fotografie ze začátku února, druhé dvě konec března). Příběh Gase a Nikoly Kováříkové můžete sledovat na instagramovém profilu @equine_study

Komentář majitelky: Dlouho jsem žila v přesvědčení, že krmím mému koni to nejlepší včetně různých krmných doplňků... jenže pak jsem si dala meeting s paní Ing. Tichou a rázem jsem zjistila, že to, co si myslím, že je pro mého koně správné, tak bohužel není. Tři měsíce krmné dávky na míru a já děkuji každým dnem, že jsem paní Ing. Tichou oslovila.


Cappy

Při sestavování krmné dávky byla Cappy v nižší kondici. Důvodem byl odchov hříběte, u kterého majitelka pozorovala překlubování - na doporučení veterináře proto neměla Cappy žádný příkrm. Po odstavu jsme krmnou dávku sestavily na základě kvalitních bílkovin, tuků a vlákniny. Krmný plán upravujeme dlouhodobě v průběhu roku. První fotografie je z října 2021, druhá z května 2022.


Šíma

Šíma je druhá bělka, která po odstavu hříběte potřebovala nabrat kondici. I Šímě upravujeme krmnou dávku během roku, aktuálně už kondici díky průběhu pastevní sezóny začínáme snižovat :D První fotografie jsou z října 2021, druhé dvě z května 2022. Obě kobylky - Cappy i Šíma - zvýšily svou kondici bez příkrmu obilovin a bez nežádoucího zvýšení temperamentu.